четвртак, 17. јун 2010.

Grčka - Nigerija 2:1 (1:1)

Reprezentacije Grčke pobedila je danas Nigeriju sa 2:1 u uzbudljivom meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Fudbaleri Grčke preokretom su došli do istorijskog trijumfa nad Nigerijom od 2:1 na stadionu Fri Stejt u Blumfontejnu. Nigerijci su poveli golom Učea u 15. minutu, ali se preloman momenat dogodio nešto kasnije kada je Sani Kaita dobio crveni karton. Grci su iskoristili prednost igrača više i izjednačili su uz malo sreće neposredno pred pauzu, da bi u drugom poluvremenu došli do pobedonosnog pogotka preko Vasilisa Torosidisa.

Trener Grka Oto Rehagel je posle meča sa Južnom Korejom rekao svojim izabranicima da će ih poslati kući ukoliko ne budu slušali i ispunjavali njegove taktičke zamisli, i to su "Heleni" i učinili jer su do kraja meča uspeli da sačuvaju prednost od 2:1 i time osvoje prva tri boda na Mondijalima u svojoj istoriji.