четвртак, 21. јануар 2010.

Fiorentina je prvi finalista Kupa Italije

Prvi polufinalista Kupa Italije je ekipa Fiorentine, koja je sinoć golovima Adrijana Mutua savladala Lacio sa 3:2. Po običaju, Kolarov svih 90 minuta u ekipi gostiju, Fiorentina bez Ljajića, ali i Jovetića. Avramov na klupi.

Zanimljiv meč viđen je na ''Artemio Frankiju'' sinoć, a u centru pažnje je svakako bio Adrijan Mutu, koji je sa dva gola najzaslužniji za pobedu svog tima i plasman u polufinale kupa Italije.

Protiv branioca trofeja, ekipe Lacija, Fiorentina je slavila sa 3:2, a prvi gol Mutu je postigao već u 9. minutu, da bi u finišu prvog poluvremena i duplirao prednost domaćih.

Nastavak meča počeo je u znaku gostiju, a Zarate je golom u 50. minutu uneo neizvesnost u ishod meča.

Međutim, samo devet minuta kasnije Kroldrup vraća dva gola prednosti Fiorentini, da bi konačnih 3:2 postavio Tomazo Roki u 68. minutu.