четвртак, 21. јануар 2010.

Liverpul savladao Totenhem

Rafa Benitez konačno može da odahne pošto je njegov tim u sredu uspeo, doduše uz dosta muke, da savlada Totenhem 2:0 i tako dođe do veoma vredne pobede koja će mu pomoći u grčevitoj borbi za plasman u Ligu šampiona.

Pobednika je rešio Dirk Kujt koji je već u šestom minutu, na asistenciju Akvilanija, preciznim udarcem sa dvadesetak metara savladao gomana Totenhema Gomesa, da bi u trećem minutu sudijske nadoknade sa bele tačke potvrdio pobedu Liverpula.
U drugom zaostalom meču Arsenal je savladao Bolton 4:2 i tako se izjednačio sa Čelsijem na vrhu tabele, ali uz meč više.

Četa Arsena Vengera je utakmicu otvorila veoma loše pa je Bolton već u 28. minutu vodio sa 2:0 golovima Kejhila i Tejlora iz penala. Do poluvremena je Rosicki uspeo da smanji rezultat, da bi u nastavku najpre Fabregas, potom Vermalen i na kraju Aršavin doneli "topdžijama" pobedu za vrh Premijer lige.