среда, 17. фебруар 2010.

Everton - Sporting 2:0

U prvoj utakmici šesnaestine finala Lige šampiona, Everton je uspeo da ostari pobedu u Liverpulu!Ovaj tim je slavio protiv lisabonskog Sportinga sa 2:1 (1:0).

Domaći tim je u vođstvo doveo Stiven Pienar u 35 minutu posle asistencije Tima Kejhila. Na 2:0 povisio je Dastin u trećem minutu drugog poluvremena posle dobro izvedenog kornera Lejton Bejnsa. Gosti su stigli do važnog gola u 87. minutu pošto je crveni karton dobio Dastin posle prekršaja na Lijedsonom, a penal je uspešno realizovao Migel Veloso.

Preostalih petnaest utakmica šesnaestine finala Lige evrope na programu su u četvrtak, a televizija B92 će prenositi dva meča, Liverpul - Unirea i Ajaks - Juventus.

Everton: Hauard, Bejns, Jobo, Dastin, Fil Nevil, Donovan, Arteta (Rodvel), Kejhil (Jakubu), Pienar, Osman, Saha (Biljaletdinov)

Sporting: Rui Patrisio, Daniel Karico, Tonel, Grimi, Abel, Mendes, Ismailov, Fernandez (Karlos Saleiro), Veloso, Mutinjo (Đalo), Lijedson.