понедељак, 1. фебруар 2010.

Prvak Afrike je ponovo Egipat

Najbolji fudbaleri Egipta treći put zaredom postali su šampioni Afrike, pošto su u finalu kontinentalnog prvenstva u Angoli savladali selekciju Gane, koju s klupe predvodi srpski selektor Milovan Rajevac - 1:0 (0:0)

Pogodak vredan trofeja za „faraone" postigao je Gedo u 85. minutu utakmice na asistenciju Mohameda Zidana.
Mladi Egipćanin osvojio je i Zlatnu kopačku kao najbolji strelac turnira, budući da je protiv Rajevčevih „crnih zvezda" postigao peti gol na 27. kupu afričkih nacija. Bio je to prvi put da je odbrana Gane kapitulirala na ovom turniru još od prve utakmice i poraza od Obale Slonovače (3:1). Ipak, bilo je to dovoljno za poraz jednog od rivala reprezentacije Srbije na predstojećem Svetskom prvenstvu u Africi.

Prelomni detalj dogodio se u 85. minutu kada je najsvežiji igrač na terenu Gedo (ušao desetak minuta ranije) prihvatio loptu na 30 metara od gola, a zatim posle solo prodora i duplog pasa sa Zidanom, izuzetno preciznim udarcem iskosa s leve strane savladao golmana Gane Kingsona.

U meču za treće mesto dan ranije, Nigerija je dobila Alžir 1:0 u Bengueli.